Мерітократична партія України

Партія позитивних змін

Зустріч мерітократів із видатним геологом В.П. Шовкоплясом

13.05.2017

unnamed (1)13.05.2017 року відбулась чергова надзвичайно пізнавальна зустріч мерітократів із геологом та підприємцем Шовкоплясом Валерієм Павловичем.
Обговорили практичне вирішення екологічних проблем, зокрема очистки питних та стічних вод, підвищення врожайності рослин, зменшення впливу електромагнітного випромінювання на організм людини та багатьох інших, за допомогою маловідомого, але унікального за своїм складом і цілющими властивостями чудо-мінерала українського походження – цеоліту, що видобувається в Сокирницькому родовищі на Закарпатті.
Валерій Павлович наголосив на ролі використання цеоліту в подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи. Так, після вибуху на Чорнобильській АЕС із Сокирницького родовища вивезли понад 150 тисяч тонн цеолітових крихти та піску, з вертольотів розсівали їх над зоною, цеоліт додавали до складу дамб на річці Прип’яті, ним завантажували гігантські фільтри міських водозаборів, щоб очистити від важких металів і радіонуклідів воду Дніпра.
Численні розробки вчених і фахівців, зокрема Інституту фізичної хімії ім. Л. Писаржевського НАН України, засвідчили, що цеоліти можуть бути тим засобом, який істотно прискорить самоочищення ґрунтів, забруднених унаслідок екстенсивного землеробства та екологічних катастроф, забруднених катіонами важких металів і радіостронцію, забезпечить можливості екологічно чистого, у тому числі поливного землеробства. Застосування цеоліту, крім усього іншого, дає змогу підвищити урожайність овочів і ягід на 30—50 %, садів — на 20—40 %, поліпшити структуру ґрунтів, виготовляти легкі та міцні будівельні, конструкційні та пакувальні матеріали, харчові та кормові добавки, ліки, абразиви тощо.
На жаль, доводиться констатувати невеселий факт: продукція підприємства має набагато більший попит на зовнішньому ринку, ніж на внутрішньому. Хто не чув про знамените Рублівське шосе в Москві? Озера в цьому елітному районі очищуються з допомогою нашого, закарпатського, цеоліту. Він же йде на експорт для виробництва ліків, косметики, підстилки у клітках при розведенні шиншил та інших хутрових гризунів. На жаль, більшість покупців неохоче афішують мету закупівлі цеолітів, тому про інші галузі його застосування доводиться лише здогадуватися.
А щодо використання цеоліту в Україні, то за наявності десятків птахофабрик цеоліт використовує тільки одна — Тернопільська; з сотень міст і містечок фільтри в міськводоканалах заповнені цеолітом тільки в Коростені Житомирської області та Шепетівці Хмельницької; всі інші застосовують, як і багато десятиліть тому, звичайний пісок, ефективний лише проти механічних забруднень та й то не повністю; у рослинництві — одне невелике господарство в Харківській області.
Дуже прикро, що жодної уваги не звертають на цей надзвичайно перспективний з точки зору охорони довкілля матеріал органи виконавчої та місцевої влади.
Представники МПУ подякували доповідачу за ґрунтовну та конструктивну доповідь. Мерітократи відзначили важливість теми для реалізації в практичній діяльності,а також запропонували інформаційну підтримку для популяризації широкого використання цеоліту в народному господарстві та житті українців.