Мерітократична партія України

Достойна влада – заможна країна

Заява МПУ з приводу нецільового використання коштів Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19

Листопад 11, 2020

У травні 2020 року Верховна Рада України дозволила розширити напрямки використання коштів Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, зокрема спрямувати кошти з Фонду на покращення транспортного сполучення, будівництво, реконструкцію та ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення.

З Фонду вже витратили 34,1 млрд гривень. Причому більша частина послуг з фонду пішла не на медицину, а на абсолютно не пов’язані з пандемією потреби. Так, 28 жовтня 2020 року Кабмін виділив з Фонду майже 2 млрд гривень для Нацполіції; прийняв постанову «Про внесення змін до пункту 9 Порядку використання коштів для здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-Co V-2», якою дозволив виділити з COVID-фонду 100 млн грн. на зйомки патріотичних серіалів.

Чи є патріотичні серіали тими «першочерговими заходами», необхідними для подолання пандемії, які повинні фінансуватись з Фонду?

Чи є в усіх поліклініках, лікарнях безкоштовні засоби індивідуального захисту, безкоштовні експрес-тести для визначення COVID-19, не кажучи про безкоштовні ліки для лікування хворих? Невже ми вже вилікували всіх хворих на COVID-19? Невже всі медичні заклади забезпечені необхідним обладнанням для діагностики та лікування COVID-19? НІ! Чи допоможуть серіали патріотичного спрямування (якість яких часто є відверто сумнівною) вирішити нам усі вище перераховані проблеми? Звичайно, що НІ!

МПУ висловлює занепокоєння з приводу систематичної практики «нецільового» використання коштів Фонду боротьби з COVID-19, який був створений з метою фінансового забезпечення здійснення невідкладних заходів боротьби з коронавірусом.

Звертаємось до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Юрія Арістова з проханням не ініціювати й не підтримувати використання коштів Фонду боротьби з COVID-19 для реалізації заходів і програм, які не відповідають концепції вище згаданого фонду.

Закликаємо всіх народних депутатів України перейматись в першу чергу зміцненням системи медичного забезпечення і не голосувати за законодавчі зміни, якими передбачається «нецільове» використання коштів Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19.