Мерітократична партія України

Достойна влада – заможна країна

Заява МПУ з приводу намірів чинної влади реформувати спеціалізовану ланку медичної допомоги

Березень 1, 2020

 

З 1 квітня 2020 року розпочнеться реформування спеціалізованої (вторинної) ланки медичної допомоги. Передбачається введення електронних медичних книжок і лікарняних, рецептів на програму “Доступні ліки”, а головне – запропоновано новий механізм державного фінансування медичних закладів, згідно якого лікарні повинні укладати договори із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) для отримання бюджетних коштів за надані громадянам медичні послуги. Назвати запропоноване рішення “реформою” дуже важко: більше схоже на оптимізацію бюджетних витрат на сферу охорони здоров’я.

Під час останніх президентських і парламентських виборів Президент і його однопартійці обіцяли не тільки підвищення заробітних плат лікарям, покращення матеріально-технічного забезпечення лікарень, а й створення умов для розвитку профілактичної медицини. Натомість одним із перших кроків чинної влади стали рішення про визначення опорних лікарень в регіонах України, до яких в першу чергу увійшли ті, які вже були забезпечені більш сучасним і необхідним медичним обладнанням. В тих лікарнях, які недостатньо укомплектовані, передбачені скорочення та ліквідація окремих відділень. Органи місцевої влади не мають фінансових можливостей й намірів брати на своє утримання медичні установи, які до цього фінансувалися централізовано. Окрім того, запропонована модель фінансування за рахунок наданих пацієнтам медичних послуг з державного бюджету за встановленими тарифами не зможе покрити витрати медичних установ на оплату комунальних послуг і заробітної плати персоналу, що призведе до масових скорочень й необхідності додаткової оплати пацієнтами.

Саме тому звертаємось до Президента України та монобільшості у Верховній Раді припинити подібні маніпуляції й економію на житті та здоров’ї громадян, переглянути принцип фінансування медичних установ з бюджету України, а саме тарифи, за якими оцінена вартість кожної медичної послуги, а основне – розпочати реальну законотворчу роботу над запровадженням системи обов’язкового медичного страхування, що було одним із перших пунктів у передвиборній програмі Президента Володимира Зеленського та його партії.