Мерітократична партія України

Достойна влада – заможна країна

Заява Мерітократичної партії України щодо безвідповідальної державної кадрової політики

Вересень 30, 2016

Питання державної кадрової політики має вирішальне значення для розбудови та сталого розвитку нашої держави. Ефективна державна кадрова політика є нагальною потребою українського суспільства і першочерговим антикризовим заходом, передумовою зміцнення держави в складних історичних умовах.

На сьогодні рівень українських політиків, як народних обранців, так і призначених керівників органів виконавчої влади, не відповідає викликам часу та все більше турбує українських громадян. І справа не лише в корупції, безвідповідальності, недбалості та безкарності. Біда України в тотальній непрофесійності влади.

Так, у нинішньому складі Кабінету Міністрів України 10 міністрів із 19 не мають профільної освіти та відповідного досвіду роботи. За рахунок платників податків здійснюється експеримент, який дорого коштує країні, – навчання та надання базових знань вище згаданим «топ-менеджерам». З такими ж пропорціями відбуваються призначення голів обласних і районних державних адміністрацій.

Кадрова політика залишається закритою для суспільства сферою, практикується призначення на керівні посади за клановими принципами. Залишається високою політизованість кадрових призначень, панує принцип персональної лояльності, що призводить до відвертого обслуговування корпоративних інтересів, послаблення кадрового потенціалу владних структур, корупційних проявів і як наслідок – повної дискредитації державної влади та місцевого самоврядування.

Державна кадрова політика повинна бути невідкладно змінена. Її засадничими принципами мають стати професіоналізм, порядність та патріотизм. Кадрове оновлення повинно здійснюватися тільки за умови публічного розгляду та за принципом ретельного вивчення та об’єктивного аналізу біографій та попередніх вчинків кандидатів на управлінські посади.

Україна потребує очищення органів державної влади та органів місцевого самоврядування від замаскованих шахраїв та непрофесійних “активістів”, а також створення умов для призначення і обрання дійсно професійних, порядних, чесних та патріотично налаштованих людей.

Доки не буде створена та впроваджена в життя справді мерітократична, соціально спрямована, ефективна й відповідальна кадрова політика в системі державного управління, Україна не вийде на шлях процвітання та добробуту.

Саме тому Мерітократична партія України й надалі вимагатиме та докладатиме зусиль для докорінної зміни як персонального складу політиків та держслужбовців, так і підходів до їх призначень.

МПУ