Мерітократична партія України

Достойна влада – заможна країна

Заява Мерітократичної партії України щодо незбалансованої тарифної політики уряду

Вересень 19, 2016

Мало не щомісяця урядовці озвучують і успішно реалізовують чергове підвищення тарифів на комунальні послуги. Одним із перших рішень нового уряду на чолі з Володимиром Гройсманом стало суттєве подорожчання газу і скасування пільг для населення. Цьому передувало зростання тарифів на електроенергію на 25-30 відсотків починаючи з 1 березня. А вже в червні Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вирішила з 1 липня 2016 року майже вдвічі збільшити тарифи на гарячу воду і центральне опалення для населення.

На сьогоднішній день фактично всі ТЕС, як і обленерго, належать приватним компаніям, що входять до складу холдингів, котрі також є видобувачами, перевізниками вуглеводнів і виробниками самої електроенергії. Тобто, олігархи видобувають вугілля (газ), постачають вугілля (газ) на свої ТЕС (ТЕЦ), переробляють їх і отримують електроенергію, яку поставляють громадянам, організаціям і підприємствам через власні або отримані в безкоштовне користування від держави мережі. По суті вся Україна працює на великий приватний капітал.

Нікому не секрет, що в даному питанні існує значна корупційна складова, зокрема коли Національна комісія, що повинна здійснювати державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), регулює ціни лише в сторону їх зростання, граючи на руку монополістам, які надають послуги з енерго-, тепло- та водопостачання. Державі ж створюють додаткове джерело витрат у вигляді необхідності виплати субсидій та компенсацій для малозабезпечених громадян.

Мерітократична партія України виступає проти чергового підняття тарифів на житлово-комунальні послуги для населення без відповідної кореляції із рівнями доходів працюючих громадян та пенсіонерів. Наразі платоспроможність населення абсолютно не враховується. Ми згідні, що ціни повинні бути ринковими, але ж і рівень доходів повинен бути відповідним. Окрім того, формування/збільшення комунальних тарифів не спирається на жодні економічно обґрунтовані показники. Рішення НКРЕКП мають бути прозорими, розрахунки зрозумілими та найважливіше – економічно обґрунтованими.

На думку експертів, радикальне зростання комунальних платежів, яке вже стало непосильним тягарем практично для всіх українців, загрожує не лише посиленням соціальної напруги в суспільстві, а й прискоренням інфляції. Адже виробники традиційно закладають додаткові витрати у вартість своїх товарів і послуг. Уряд очікує, що скорочення темпів інфляції в Україні цього року становитиме 8-12 відсотків, однак після хвилі збільшення цін на газ, воду та опалення до кінця року інфляція може сягнути 20 відсотків.

Очевидним є той факт, що політики і державні чиновники не виконують покладених на них функцій або займаються відвертим саботажем.

Закликаємо керівництво держави припинити вирішувати економічні проблеми виключно за рахунок населення, зухвало грабуючи його і працюючи на окремих осіб, а зайнятись реальним сектором економіки, створенням робочих місць та підвищенням рівня доходів своїх співгромадян, зокрема створюючи сприятливі умови для розвитку малого та середнього бізнесу, фінансуванням й залученням інвестицій у виробництво, інфраструктуру і альтернативну енергетику.

Навести лад і виконати належним чином регулюючі та контролюючі функції здатні лише чесні та патріотичні професіонали – мерітократи. В державному управлінні й політиці питання якості кадрів є вирішальним, доленосним для України. Тільки запровадження мерітократичних принципів відбору й подальшого призначення чи обрання високопрофесійних, досвідчених і чесних державних службовців дозволить ефективно захищати інтереси громадян та держави.