Мерітократична партія України

Достойна влада – заможна країна

ПОЗИЦІЯ МПУ щодо реформи місцевого самоврядування

Березень 11, 2016

Мерітократична партія України звертає увагу на те, що Урядова Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яка затверджена Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року, є імітацією реформи.

В період реформ і корінних змін у суспільстві прийшла пора визнати, що не існує реальних територіальних громад, як організованих колективів, суб’єктів місцевого самоврядування, які мають повноваження передбачені ст. 143 Конституції України. Є поняття «територіальна громада», за допомогою якого і відбуваються маніпуляції з так званою реформою місцевого самоврядування і об’єднанням територіальних громад.

Під назвою «децентралізація» відбувається централізація – об’єднання так званих «територіальних громад», яких не існує. Для чого відбувається об’єднання неіснуючих громад? Для концентрації ресурсів, які сьогодні поки що нікому не належать. Але завтра все, що є цінного, буде приватизовано.

«Реформа» не дає можливості здійснювати місцеве самоврядування БЕЗПОСЕРЕДЬНО ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ, що передбачено ст. ст. 140 Конституції України. Недостатній рівень участі громадян України в прийнятті управлінських рішень потребує заходів щодо створення структурованої територіальної громади, яка має можливість виконувати обов’язки суб’єкта публічного права.

Реформування місцевого самоврядування повинно відповідати вимогам суспільства і призводити до реальних змін в процесі управління спільним майном на місцях. Це повинно відбуватися шляхом передачі усієї повноти влади щодо управління спільним майном місцевим громадам. Саме вони, після реального створення, будуть делегувати своїх представників управляти справами та майном громади, контролювати їх та проводити ротацію, щоби внаслідок отримати владу достойних (мерітократію) на місцевому рівні.